ARCIBISKUP CAVALLI: PAPEŽ JE VELMI SPOKOJENÝ S TÍM, ŽE SE V MEDJUGORJE MODLÍ, MODLÍ A MODLÍ

12.04.2023

Arcibiskup Aldo Cavalli, apoštolský vizitátor se zvláštní úlohou pro farnost Medjugorje, poskytl před velikonočními svátky rozhovor rozhlasové stanici Mir Medjugorje. Arcibiskup Cavalli na začátku odkázal na setkání s papežem Františkem ve Vatikánu dne 16. ledna 2023.

"Když jsem ho 16. ledna potkal, zeptal se mě, jaký je můj život v Medjugorje a jaký je život v Medjugorje obecně? Předložil jsem Svatému otci, co jsem zde během jednoho roku viděl. Řekl jsem Svatému otci, že lidé přicházejí z celého světa s jediným cílem, a to je modlit se, modlit se, modlit se. Na tomto místě se lidé setkávají s milostí a milost se setkává s lidmi, kteří tam přicházejí, a pak povstanou, znovu vstoupí do nového života, do života, který se mění. A tuto touhu po obrácení jednoduše zpečetí ve svátosti smíření. Panna Maria je na tomto místě velmi přítomná. Papež byl potěšen, velmi potěšen skutečností, že se lidé na tomto místě modlí, modlí a modlí," řekl arcibiskup Cavalli.

"Našel jsem zde místo plné milosti, plné modlitby, plné touhy po obrácení, plné Panny Marie a místo hluboce kristocentrické"

Dne 11. února 2023 uplynul jeden rok od chvíle, kdy Mons. Cavalli přišel do Medjugorje, když se ujal úřadu apoštolského vizitátora se zvláštní úlohou pro farnost Medjugorje.

"Našel jsem zde místo plné milosti, plné modlitby, plné touhy po obrácení, plné Panny Marie a místo hluboce kristocentrické", řekl arcibiskup Cavalli o uplynulém roce v Medjugorje.

Před Velikonocemi mnozí lidé přistoupili ke svátosti smíření, a toto je zvláště patrné v Medjugorje, o které se říká, že je zpovědnicí světa.

"Na takových místech milosti, kde se člověk modlí, modlí, modlí, a to znamená mluví s Pánem Ježíšem, mluví s Pánem Ježíšem, mluví s Ním, je zřejmé, že ten člověk stojí před Pánem Ježíšem a říká mu: 'Pane Ježíši, chci žít lépe, dej mi milost a sílu', a to je svátost smíření, to je normální úkon na tomto místě modlitby a milosti", řekl mimo jiné arcibiskup Cavalli, který hovořil také o významu velikonočních svátků.

Zdroj článku a fotografie: https://radio-medjugorje.com/vijesti/medjugorje/nadbiskup-cavalli-papa-je-jako-zadovoljan-cinjenicom-da-se-u-medugorju-moli-moli-i-moli/