Chorvatská pošta Mostar vytiskla nové známky s motivem Medjugorje

15.04.2024

Chorvatská pošta (HP) Mostar vytiskla pravidelnou edici poštovních známek s motivem Medjugorje - místa v Hercegovině, které se v roce 1981 stalo středem zájmu celého světa. Šesti malým dětem, dnes již dospělým, jak sami dosvědčují, se na kopci Crnica zjevila Panna Maria. 

"Ta krásná mladá žena, kterou viděli, se jim představila pod jménem Královna míru a od prvních zjevení až dodnes její poselství vyzývají k míru a smíření, míru s Bohem a míru mezi lidmi. V prvních letech zjevení mohla mírová poselství Panny Marie znít zvláštně. O deset let později se mír v těchto oblastech změnil ve válku. Dnes jsme svědky toho, že poselství o míru jsou stále aktuálnější. Svět zachvátila vlna nenávisti a válek, vlna tragédií. Lidé z celého světa přicházejí do Medjugorje, aby ve svátosti smíření uzavřeli mír sami se sebou, s Bohem a s lidmi kolem sebe. V Medjugorje jsou tři zvláštní místa, kde se mohou poutníci shromažďovat. Podbrdo, kopec zjevení, kde vizionáři viděli Pannu Marii v prvních dnech. Križevac, kopec nad Medjugorje, kde obyvatelé vesnice Medjugorje v roce 1934 vztyčili betonový kříž na památku 1900. výročí Ježíšovy smrti. A farní kostel zasvěcený sv. Jakubovi staršímu, apoštolovi a patronovi poutníků", uvádí ve vysvětlení Chorvatská pošta Mostar.

Autorem výtvarného díla je Vijeko Lučić, nominální hodnota je 1,50 KM. Vydány byly 15. března 2024. Tato edice, stejně jako starší edice poštovních známek HP Mostar, lze zakoupit jednoduše a online prostřednictvím internetového obchodu www.epostshop.ba nebo na místní poště.

Převzato z Radio Mir Medjugorje. Externí zdroj textu a foto: odkaz ev. č. 12 (k vyžádání v Centru Medjugorje, z.s.)