Panna Maria při včerejším zjevení vyzvala k modlitbě novény za mír

16.06.2024

Včera večer (v sobotu 15.6.2024) při pravidelném každodenním zjevení vizionářce Mariji Pavlović- Lunetti, které se konalo v obvyklý čas 18:40, adresovala Panna Maria všem lidem výzvu, abychom se od dnešního dne po následujících devět dní (do 24.6.) každý večer ve 22h modlili růženec na kopci Podbrdo u sochy Panny Marie. Každý den této novény bude pak pravidelné zjeveni mimořádně ve 23:30. Panna Maria řekla, abychom se tuto novénu modlili za mír ve světě. 

Tato zpráva se okamžitě začala šířit internetem. Dle mnohých je to něco mimořádného, protože za celých 43 let zjevení v Medjugorje Panna Maria takovou výzvu nedala. 

Výzva k modlitbě za mír je hlavním bodem Mariiných zjevení již od prvopočátku. Vzpomeňme si na hlavní poselství, které dala Panna Maria již 26.6.1981, tedy už třetí den zjevení: "Mír, mír, mír - a pouze mír. Mír musí zavládnout mezi Bohem a lidmi a i mezi lidmi." Výzva k modlitbě za mír je snad nejčastější výzvou, kterou nám v poselstvích Panna Maria dává. Vždyť také do Medjugorje přišla jako Královna míru. Ale jak v poselstvích zdůrazňuje, mír není možné získat a mít bez modlitby. Snad i proto nás nyní vybízí touto mimořádnou výzvou - abychom se shromáždili k modlitbě za mír a společně tak prosili Boha Otce o dar míru - pro nás samé, naše rodiny, společenství a pro celý svět.

Přijměme tedy tuto Mariinu výzvu a třebaže nejsme v tyto dny v Medjugorje, spojme se na dálku s lidmi na Podbrdu a každý den od 16. do 24. června 2024 se ve 22h modleme růženec za mír ve světě. 

Modlitba z Podbrda by měla být přenášena i naživo prostřednictvím www.MaryTv.tv

22.6.2024 odjíždíme do Medjugorje se skupinou českých poutníků při příležitosti 43. výročí zjevení. Prožijeme tedy část této novény přímo v Medjugorje a budeme se spolu s poutníky z celého světa na Podbrdu modlit za mír ve světě, jak si to Panna Maria přeje. Do této modlitby zahrneme i všechny vás, aby nás dobrý Bůh obdařil svým pokojem.