Spojme se v modlitbě za naše kněze a český národ

08.01.2023

Panna Maria nás často ve svých poselstvích vybízí, abychom se modlili - za mír ve světě, za naše rodiny, za naše kněze... Rozhodli jsme se na tuto její výzvu odpovědět aktivně a vytvořit iniciativu každodenní modlitby růžence za naše kněze a český národ! Abychom se napříč naší zemí spojili a tak i podporovali v modlitbě na tento potřebný úmysl.

Do této modlitební akce se může zapojit každý. Je to jednoduché. Stačí si zvolit den nebo dny, kdy se budete modlit, nahlásit zvolený den na email Centra Medjugorje, které tuto iniciativu organizuje, a v ten den obětovat svoje těžkosti a bolesti na tento úmysl a pomodlit se za to růženec. 

Společnou modlitbou můžeme mnohé vyprosit... Pokušení a těžkosti doby, kterým jsou vystaveni naši kněží a také každý z nás, jsou veliká. A obstát ve víře mnohdy není jednoduché. Skrze modlitbu můžeme vyprosit velikou posilu a pomoc.

Inspirací nám byla také modlitební iniciativa, která probíhá každou první sobotu v Chorvatsku. Sejdou se tam muži jakéhokoliv věku na náměstích několika měst, zakleknou a společně se modlí růženec za svoji vlast a své rodiny. 

Pojďme se tedy společně modlit a vyprosit posilu a požehnání pro naše kněze a český národ!