ZÁZNAM ze svědectví Gorana v České republice

24.12.2023

Na konci listopadu (20.-24.11.2023) přijel do naší země na pozvání Centra Medjugorje, z.s. Goran Ćurković z Medjugorje. Kdo jste s námi byli někdy na pouti, asi ho dobře znáte. Dává svědectví poutníkům v Medjugorje a vypráví jim svůj životní příběh. Příběh bývalého narkomana, který padl na úplné dno, aby pak našel odvahu a pozval Boha do svého života. Od toho okamžiku konal Bůh v jeho životě velké zázraky. Dnes žije se svou krásnou rodinou, manželkou Katkou (z ČR) a pěti dětmi v Medjugorje a jak sám říká: "To vše se muselo stát, aby se víra a modlitba vrátily opět do naší rodiny."

Čas těchto svědectví byl velice silný a požehnaný, jak dokládaly slova těch, s kterými jsme po svědectví rozmlouvali a kteří nám svěřovali své nelehké životní situace. Naděje, kterou toto svědectví přináší, byla pro mnohé balzámem na bolavou duši. 

Chtěli bychom touto cestou poděkovat všem, kteří tato svědectví jakkoliv podpořili. Ať již modlitbou, pomocí s propagací, osobní pozvánkou známým, finanční podporou či účastí. Bylo krásné sledovat, kolik dobrých lidí se do toho zapojilo a jak se díky nim všem mohla naší zemí šířit vlna víry, naděje a lásky. 

V neposlední řadě patří veliké poděkování kněžím a farnostem, kde se svědectví konala. Děkujeme P. Františku Blahovi (salesiáni Praha-Kobylisy), P. Bohumilu Kundlovi (farnost P. Marie, Kroměříž), P. Františku Kroczkovi (kapucíni Olomouc) a P. Pavlu Glogarovi (salesiáni Brno-Žabovřesky). A také trvalému jáhnovi Ottu Brochovi za domluvení svědectví ve Vazební věznici v Olomouci. 

Na závěr připojujeme pár fotografií ze svědectví a přikládáme videozpracování svědectví v Brně-Žabovřeskách. Toto video je nahrané na YouTube kanále Centra Medjugorje (odkaz: https://youtu.be/aRonc7t-Cr8) a můžete ho libovolně šířit, aby se tak poselství naděje neslo dál. Děkujeme!