U příležitosti 1. výročí činnosti Centra Medjugorje jsme zahájili realizaci malé "Duchovní oázy Královny míru"

08.12.2023

Od počátků vzniku Centra Medjugorje nás provázela veliká touha vybudovat malé zákoutí Panny Marie z Medjugorje, Královny Míru. Místo v přírodě, kde by se každý mohl zastavit, ztišit, usebrat v modlitbě, setkat se s Bohem a Marií, jen tak naslouchat... Při příležitosti 1. výročí vzniku Centra jsme zahájili realizaci této malé "duchovní oázy".

V současné chvíli se díky zimnímu počasí a mrazivým teplotám práce zastavily a pokračovat v nich budeme na jaře, máme "zazimováno". Jsme ve fázi dokončení vnějšího opláštění. Čeká nás  ještě dobudování bočnic, oplechování, realizace skleněného kříže, usazení sochy Panny Marie z Medjugorje, instalace osvětlení a vytvoření sedaček... Práce děláme svépomocí, hradíme ji z našich osobních prostředků a i díky vašim darům. Děkujeme za vaši podporu a prosíme o modlitbu za dokončení realizace. 

Toto duchovní zákoutí je tvořeno velikou symbolikou. Bůh, který je počátek i konec všeho, nás objímá jako matka i otec, v jehož náruči nalézáme pokoj a který nám dává Pannu Marii, Královnu Míru. Součástí vybetonované kamenné podlahy je i kříž vytvořený z kamenů z Podbrda, místa zjevení Panny Marie v Medjugorje a z Križevace. Pod tento kříž je vložena požehnaná medailka Panny Marie. 

Jak se podaří vše dobudovat, budeme vás včas informovat o termínu a času žehnání, na které vás už nyní zveme. :)

Malá fotogalerie příprav: