Vizionářka Vicka: Panna Maria nás varuje, že stavěním problémů na první místo ztrácíme mír

26.05.2024

Panna Maria říká, že když Bůh dá utrpení nebo kříž, jsou to veliké dary Jeho lásky. To není neštěstí, jak si někdo možná myslí. Celým srdcem říkám, že je to opravdu veliký dar. Potvrzuji to z vlastní zkušenosti, vždy jsem připravena přijmout to, co mi Bůh dává, protože vím, že to jsou veliké dary. 

Je tolik lidí, kteří se ráno probudí a namísto, aby den začali poděkováním a modlitbou, hned myslí na problémy, utrpení a starosti života. Nebere toto vše lidem pokoj? Bere, protože své problémy staví na první místo. Ale Panna Maria říká: "Odstraň ze své mysli problémy a všechno to, co tě znepokojuje a otevři své srdce milosti Boží." Jestliže ráno, když se probudíš, nejprve myslíš na to a ono, kde pak má místo Bůh? Panna Maria si přeje, abychom ráno, když se probudíme, hned Boha dali na první místo ve své mysli a v srdci. Den musíme začít modlitbou, například Zdrávas Maria. Jestliže začneme den jen jedním Zdrávas Maria, ale pomodleným od srdce, den začne s radostí a požehnáním. Jestliže se místo toho zaměříte hned na své problémy a svoje starosti, pokoj nepřijde, protože ho nehledáte. 

Problémy a pokušení jsou tu a stále na nás útočí. Například když je někdo nemocný, nepracuje, má starost o rodinu, o budoucnost. Všechno to bere člověku pokoj a můžeme ho pouze svěřit Bohu. Panna Maria říká, že když Bůh dá utrpení nebo kříž, jsou to opravdu veliké dary Jeho lásky. On ví, proč nám je dává a ví, kdy je už více nemůžeme nést, jenom musíme říct: "Děkujeme Ti za tento dar a jestli mi máš ještě něco dát, jsem připravený to přijmout, ale v tomto okamžiku tě prosím o sílu a odvahu, abych mohl jít dál." Panna Maria říká, že dnes je málokdo připravený přijmout dar utrpení. Když Bůh pošle kříž, my se hned bouříme říkajíce: "Ale proč já?" Utrpení je dar a je málo lidí, kteří to takto přijímají. Většina si myslí, že je to neštěstí. Ale tak to není. 

Bůh ti posílá utrpení, abys mu pomohl v naplnění Jeho plánů, abys tak pomohl svému bratru nebo bližnímu. Bůh dá tyto dary, protože ví, komu tím chce pomoci. Když cítím, že utrpením mohu pomoci Panně Marii, dobrovolně to přijmu a jsem připravena udělat vše, abych Jí pomohla. 

Lidé dnes žijí ve stresu, mají starost o tolik věcí, které vlastně nejsou tak důležité. Všichni jsou v poklusu a nemají čas jedni pro druhé, například rodiče nemají čas pro své děti a děti pro rodiče. Každý žije svůj život a když si pak uvědomí, že ztratili pokoj, už je pozdě. Kdo má opravdový pokoj, neztrácí ho tak snadno. Ale ti, kdo ho nemají, musí se snažit nalézt čas pro svou duši a rozmlouvat s Bohem tváří v tvář. 

Musíme obětovat Bohu všechno to, co nás bolí a utlačuje. Tehdy tě Bůh osvobozuje od toho, co tě dělá nepokojným a dává ti svůj pokoj. Nemůžete mít pokoj dokud se neotevřete Bohu.

Externí zdroj textu: odkaz ev. č. 13 (k vyžádání v Centru Medjugorje, z.s.)