Zdravotní služba Mariina pomoc Medjugorje 2024

24.03.2024

Do Medjugorje přijíždí mnoho poutníků z celého světa a bohužel se občas stane, že je nutné vyhledat zdravotnickou pomoc, ošetření, konzultaci ať už pro sebe nebo pro poutníky kolem nás... Nejedenkrát jsme to zažili i na našich poutích. A tak je dobré vědět, kde je možné se obrátit s prosbou o pomoc.

Zdravotnickou službu první pomoci v Medjugorje vykonává tzv. Mariina pomoc Medjugorje. A protože nyní zveřejnili pracovní dobu na rok 2024, zprostředkováváme vám tuto informaci a věříme, že to nebude potřeba, ale je lépe být připraven. 

Mariinu pomoc v Medjugorje zajišťuje od roku 1988 německý Maltézský řád. Do Medjugorje přišli sloužit na pozvání farního úřadu sv. Jakuba, Medjugorje. Dům první pomoci "Donum Dei", který známe dnes, byl otevřen v roce 2002. Ambulance je provozována od Květné neděle do konce října každý den. Zdravotní dobrovolníci, kteří zde slouží, nabízejí svoji pomoc bez jakékoliv nutnosti platby. Jsou financováni z darů poutníků. Nabízejí nejen první pomoc, ošetření či konzultaci, ale také v případě potřeby zapůjčí invalidní vozíky a berle.

  • Otevírací doba: každý den od 9:00 do 14:30 a od 15:30 do 21:00.
  • Telefonní číslo: +387 (0) 36 650 201
  • E-mail: donum.dei@tel.net.ba
  • Adresa: Gospin trg 488266, Medjugorje (budova mezi velkým parkovištěm za kostelem a veřejným WC)

Nedávno jsme na dálku řešili urgentní pomoc české poutnici při vážném zranění na Podbrdu. Prosím, buďme na sebe opatrní nejen při výstupech na kopce, ale také během celého pobytu v Medjugorje. 

Použité titulní foto: Mariin pomoc Medjugorje